Konya Kitap Günleri

Konya Kitap GünleriOkuma kültürünün topluma kazandırılmasında en önemli araçlardan birisi kitap fuarlarıdır. Kitap fuarları, meraklı okurlar tarafından yeni yayınevlerinin, yeni yazarların, yeni kitapların keşfedildiği yerlerdir. Aynı zamanda kültür kimliğiyle öne çıkan şehirlerin olmazsa olmazıdır. Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Kitap Günlerini, dünyaca ünlü bilim tarihçimiz Prof. Dr. Fuat SEZGİN hatırasına düzenleyecektir. "Tüm Zamanların Baharı: Kitap” mottosu ile oturumlar, bildiriler, imza ve söyleşiler, sergiler, atölyeler, tiyatro ve sinema gösterimleri gibi yüzlerce program planlanmıştır.


Kitap Günleri, Anadolu’nun en büyük kongre merkezi olan Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Selçuklu Kongre Merkezi, dünya standartlarında teknolojik alt yapısı, farklı kapasitede salonları, 1400 metrekare Balo Salonu ve 11 adet farklı boyutlarda toplantı salonları ile 18-27 Ekim tarihlerinde misafirlerimize hizmet verecektir.

Yaklaşık 250 yayınevi, 450 yazar ile büyük çaplı bir organizasyon olan 2019 Konya Kitap Günleri açılış programı 19 ekim 2019 cumartesi günü saat 14.00 te yapılacak olup açılış programına Rasim Özdenören, Beşir Ayvazoğlu, D.Mehmet Doğan, Kemal Sayar, Erol Göka, Turgay Güler, Mehmet Çelik…gibi önemli yazarların katılımı ile gerçekleştirilecektir.